Ski areál Červenohorské sedlo

Mapu areálu Červenohorské sedlo najdete zde: Mapa

Popis areálu:

Lyžařský areál Červenohorské sedlo (1013m) ležící mezi Šumperkem a Jeseníkem. Sedlo je jedním z nejznámějších středisek sjezdového lyžování na severní Moravě. Velice oblíbenym je nejenom v zimních, ale i letních měsících. Lyžařské sjezdovky v SKI areálu mají výšku 862 až 1164 m. Díky této poloze lze lyžovat od poloviny prosince do konce března.  Areál je rozdělen na severní a jižní svahy, které jsou každý den upravovány sněžnými stroji. Součásí areálu je u uměle zasněžování.

Červenohorské sedlo je významným silničním přechodem Hrubého Jeseníku. Zájezdní hostinec, který sloužil k odpočinku nejen poště a formanům, ale i prvním turistům, zde stál už v polovině 19. století.

Dnes se toto místo řadí mezi nejznámější střediska sjezdového lyžování na Moravě a zároveň je i kvalitním východiskem a křižovatkou lyžařských turistických cest. Na všech sedmi lyžařských vlecích různých délek nabízí provozovatel časové i bodové jízdenky. Návštěvník si může vybírat mezi terény od těch vysloveně lehkých až po prudký slalomový svah, určený nejvyspělejším lyžařům.

Služby:

- úschovny

- půjčovny

- lyžařské školy

- stravovací i ubytovací zázemí. 

- kapacitní parkoviště - V případě zaplněného parkoviště na Červenohorském sedle je k dizpozici záchytné parkoviště v Koutech nad Desnou. Z tohoto místa je organizována kyvadlová doprava. Doporučujeme sledovat informační tabule na tomto záchytném parkovišti. Zárukou dobrého lyžování od začátku prosince do konce března je dostatečná nadmořská výška sjezdovek v rozmezí od 862 do 1164 metrů. Přepravní kapacita vleků je potom 6000 osob za hodinu.

Běžecké tratě se z Červenohorského sedla rozbíhají na obě strany Hrubého Jeseníku. Podstatná část z nich je strojově upravována. Asi nejvyhledávanější trasou se vydávají lyžaři-běžci jižním úbočím Velkého Klínovce, dále na Švýcárnu a do oblasti Praděda. Na Červenohorském sedle se sbíhají katastry dvou obcí. Tyto plní pro areál funkci dalšího kvalitního zázemí, kromě ubytování a stravování poskytují Bělá pod Pradědem a Loučná nad Desnou doprovodné služby, které na plošně omezeném území sedla nelze v potřebném rozsahu uskutečnit. Horská služba v oblasti Jeseníky má svou základnu na Červenohorském sedle, a díky tomu je zde velice rychlý zásah při úrazech či jiných nehodách. Při těžkých úrazech je pomoc zajišťována pomocí letecké záchranné služby, vrtulník přistává přímo v areálu ČHS.

Fotografie:

Severní svahy Červenohorského sedla

Pohled na Hotel Primavesi z Červenohorského sedla

 

Hotel Primavesi

Kouty nad Desnou 62
Loučná nad Desnou 78811
Olomoucký kraj

GPS:
N50.106515, E17.131183
N50°6'23.454" E17°7'52.259"
+420603163886 info@primavesi.eu

Partnerské stránky: Elnet - Mobil a Chataukoni.cz